Historia

Jesteś tutaj


...o AQUA-Grupa SBS Sp. z o.o. w skrócie...

 

rok 1981 W tymże roku powstaje zakład świadczący usługi serwisowe pomp
i agregatów silnikowych. Pierwszy rok działalności przynosi olbrzymi sukces w postaci zamówień usług na prawie 2 lata. Firma dość szybko rozbudowuje zaplecze adoptując dodatkowe pomieszczenia. W kolejnych latach wprowadza do oferty sprzedaż urządzeń i części zamiennych. Chłonność rynku powoduje systematyczne poszerzanie oferty handlowej i jej przewagę w przychodach nad usługami.

 

rok 1991 Firma już w nowej polskiej rzeczywistości polityczno-ustrojowej rozpoczyna budowę obecnej siedziby w Zielonej Górze. Powstaje nowoczesna część serwisowa oraz rozbudowany dział handlowy. Z biegiem czasu zostaje w niej uruchomiona pierwsza samoobsługowa hurtownia/market branżowy w województwie lubuskim.

 

rok 1992 Dynamiczny rozwój firmy pozwala właścicielom na realizację koncepcji budowy sieci hurtowni instalacyjno-sanitarnych w Zachodniej Polsce.

 

rok 1993 Powstaje pierwszy oddział zamiejscowy w Wałczu.

 

rok 1996 Po sukcesie oddziału w Wałczu przychodzi kolej na oddział w Gorzowie Wlkp., który okazuje się równie trafną inwestycją.

 

rok 1997 Firma idzie za ciosem i już rok później uruchamia swoją jednostkę w Legnicy. Obecnie jest to jedna z 3 największych jednostek firmy AQUA.

 

rok 1998 Przyniósł nową koncepcję jaką była konsolidacja polskich firm handlowych z branży instalacyjnej i sanitarnej SBS. Była to odpowiedź na ekspansję zagranicznych sieci na polski rynek.
W 1998 zarejestrowano stowarzyszenie skupiające 20 czołowych firm handlowych, wyróżniających się wiodącą pozycją na lokalnym rynku, rzetelnością kupiecką i wiarygodnością finansową. Firma AQUA była jednym z założycieli grupy, która na dzień dzisiejszy jest największą grupą zakupową branży instalacyjnej, grzewczej i sanitarnej w Polsce. Zrzesza ponad 90 firm, które łącznie posiadają 170 punktów handlowych.

 

rok 2002 Powstaje początkowo niewielki oddział we Wrocławiu, z czasem jednostka zmienia lokalizacje aby stać się poważnym graczem na rynku wrocławskim.

 

rok 2003 Firma AQUA rozpoczyna import specjalistycznych produktów z branży techniki pompowej, systemów nawadniających oraz elektrozaworów. To nowy etap w działalności firmy jako wyłączny dystrybutor na terytorium naszego kraju.

 

rok 2004 Powstaje kolejna inicjatywa silnych firm realizujących obsługę w zakresie sieci zewnętrznych. Powstaje ścisła dość hermetyczna grupa zakupowa Polskie Składy Armatury. I tym razem firma AQUA zaangażowała się we współtworzenie nowego podmiotu mającego stanowić przeciwwagę dla siły firm zagranicznych. Na dzień dzisiejszy P.S.A zrzesza 17 firm z całej Polski co daje 39 punktów handlowych.

 

rok 2005 Firma uruchamia pierwszą jednostkę w województwie wielkopolskim. Nowy oddział w Wolsztynie powstaje na początku roku.

 

rok 2007 Powstaje jeszcze nie do końca wyklarowana struktura sprzedaży sieci zewnętrznych, która przekształci się w niedalekim czasie w oddział Racula (blisko Zielonej Góry) jednego z czołowych graczy na rynku w branży sieci zewnętrznych.

 

rok 2009 To narodziny jednego z najbardziej efektywnych i spektakularnych projektów firmy AQUA. Oddział/dział sprzedaży ogólnopolskiej. Jednostka, która objęła swoim działaniem teren całej Polski, zarówno w sprzedaży produktów tradycyjnych jak i importowanych.

 

rok 2010 Powstaje nieduży oddział w Poznaniu z czasem przekształcony w biuro handlowe skierowane głównie na sektor inwestycji oraz obsługi wodociągów, ciepłowni, oczyszczalni i zakładów przemysłowych.

 

rok 2011 To rok aż dwóch projektów: oddział w Nowej Soli oraz oddział w Jeleniej Górze - do którego otwarcia firma przygotowywała się od kilku lat.

 

rok 2011 Był początkiem zacieśnienia współpracy z firmą Viessmann i rozpoczęciem inwestycji jaką była budowa w Gorzowie Wlkp. nowoczesnego i jednego z największych salonów firmowych Viessmann w regionie. Inwestycja został zakończona w 2012r.

 

rok 2014 To uruchomienie oddziału w Śremie, co stanowiło również zaplecze i wsparcie dla działalności biura handlowego w Poznaniu.

 

rok 2015 Milowy krok w historii firmy AQUA. Powstaje nowoczesny magazyn centralny o powierzchni ponad 2tys. mkw, 14 tys. mkw składu zewnętrznego i dysponujący ponad 12 tys. produktów naszej branży.

 

rok 2017 To otwarcie aż dwóch nowych oddziałów. W Lubinie i Wrocławiu. Od tego momentu firma w samym Wrocławiu posiada już 2 oddziały.

 

dzisiaj Firma oferuje praktycznie pełną paletę asortymentu techniki instalacyjnej, grzewczej, pompowej, sanitarnej, nawodnieniowej, fontannowej oraz armatury, sieci zewnętrznych, automatyki i produktów specjalistycznych. Oferujemy usługi serwisowe w zakresie pomp i mieszadeł, silników do pomp oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny firm Ebara i Lowara. Obsługujemy wszystkie grupy instalatorów firm wykonawczych, deweloperów oraz wodociągów, ciepłowni, oczyszczalni ścieków. Bardzo silną stroną naszych jednostek jest współpraca z zakładami przemysłowymi oraz jednostkami branży sadowniczej i hodowlanej.

 

Zapraszamy Państwa z wielką przyjemnością i pasją branżową do współpracy.

 

Co dajemy

 
Unikalną elastyczność
100%
Ponadczasowe relacje
100%
Bezwzględną uczciwość
100%
Wspólny rozwój
100%
Kompleksowe rozwiązania
100%

"AQUA - Grupa SBS"

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 25
   65-124 Zielona Góra

Telefon: +48 68 456 76 08
Fax: +48 68 456 76 03
E-mail: sekretariat@aqua.net.pl

Godziny otwarcia:

pn-pt: 07:00 - 16:00
sob: 8.00-14.00 (od 01.04 do 30.10)


Projekt współfinansowany ze środków europejskich

 

Firma "AQUA - Grupa SBS" sp. z o.o. otrzymała dofinansowanie na realizację projektu:

Automatyzacja procesów biznesowych pomiędzy partnerami w zakresie logistyki i finansów system B2B "AQUA - Business flow platform".

Wniosek o dofinansowanie nr WND-POIG.08.02.00-08-004/13 w ramach:

  • Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013
  • Działanie 8.2: Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B
  • Oś priorytetowa 8 : Społeczeństwo informacyjne – zwiększenie innowacyjności gospodarki.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.  Fundusze europejskie – dla rozwoju Innowacyjnej Gospodarki.

"Dotacje na innowacje" - "Inwestujemy w waszą przyszłość"